LP2980AIM5-3.3
from 1
from 56
from 221
Specifications
Manufacturer's name
LP2980AIM5-3.3
Manufacturer
TI
Detailed product description
IC REG LDO MICROPOWER 16V 3.3V 50mA SOT23-5 -40°C ~ 125°C
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89