MEZD41502A-C
from 1
from 4
from 14
Specifications
Manufacturer's name
MEZD41502A-C
Manufacturer
MPS
Output Voltage
15 V
Input Voltage Range
936 V
Output Current
2 A
Output Power
30 W
Efficiency
92 %
Isolation Voltage
1500 Vdc
Ripple Noise
50 Mvp-P
Regulation
±1 %
Operating Temp
-40+85 °C
Dimensions
654012 Mm
Weight
40 G
Protections
Short Circuit, Overvoltage
Detailed product description
DC DC CONVERTER 15V