MIC803-30D2VC3-TR
Manufacturer's name
MIC803-30D2VC3-TR
Manufacturer
MICROCHIP
Output Type
Open-Drain
Active State
Active Low
Pin Count
3
Package
Sc-70
Mounting
Surface Mount
Function
Processor Supervisor
Packing
Tape & Reel
Temp Range
-40°C To 85°C
Reset Delay
Internally Timed
Threshold Voltage
3.0 V
Detailed product description
Processor Supervisor 3V 1 Active Low/Open Drain 3-Pin SC-70 T/R
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23