NCP304LSQ20T1
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
NCP304LSQ20T1
Manufacturer
ONS
Function
Voltage Supervisor
Channels
1
Threshold Voltage
2.0 V
Supply Voltage
15.5 V
Reset Output
Active Low
Output Type
Open-Drain
Reset Type
Automatic
Supply Current
<10 a
Reset Accuracy
±2 %
Operating Temp
-40 To 125 °C
Mounting
Smd
Package
Sc-82Ab
Detailed product description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC82AB
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23