PH150S110-24
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
PH150S110-24
Manufacturer
TDK-Lambda
Input Voltage
90-160 Vdc
Output Voltage
24 Vdc
Output Power
150 W
Efficiency
>=92%
Cooling Type
Convection
Isolation Voltage
1500 Vdc
Dimensions
120X60X35 Mm
Weight
0.6 Kg
Operating Temp
-20 To +70 °C
Protections
Ovp, Ocp, Scp
Ripple Noise
<=150 Mvp-P
Mounting Type
Chassis Mount
Detailed product description
DC DC CONVERTER 24V 150W
Other products from the section
150-24-12S-1.5kV-199.0x110.0x50.0-ENCLOSED
Manufacturer's name
SD-150B-12
Изолированный DC/DC-преобразователь, 150 Вт, 12 В, 12.5 А, 1.5 кВ