PQAE50-D24-S24-DIN
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
PQAE50-D24-S24-DIN
Manufacturer
CUI
Input Range
1836 Vdc
Output Voltage
24 Vdc
Output Power
50 W
Output Current
2.1 A
Conversion Type
Dc-Dc Isolated
Isolation Type
Galvanic Isolation
Efficiency
90%
Mounting Type
Din Rail
Protections
Ovp, Ocp, Scp
Ripple Noise
<100 Mvp-P
Operating Temp
-40+85 °C
Certifications
Ce, Rohs
Detailed product description
DC-DC ISOLATED, 50 W, 18~36 VDC