RT9058-33GV
Accessibility
In stock
482 шт
Term
0 weeks
Total available
482 шт
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
RT9058-33GV
Manufacturer
RICHTEK
Output Voltage
3.3 V
Output Current
100 Ma
Regulator Type
Linear Ldo
Package
Sot-23-3
Pin Count
3
Low Dropout
Yes
Protections
Thermal, Short-Circuit
Input Voltage
2.55.5 V
Operating Temp
-40 To 85 °C
Mounting
Smd
Rohs
Compliant
Applications
Portable And Embedded Devices
Detailed product description
IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-3
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89