SKM50B-12
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
SKM50B-12
Manufacturer
MEANWELL
Output Voltage
12 V
Input Voltage
1836 V
Output Current
4.17 A
Power
50 W
Isolation Voltage
3000 Vdc
Efficiency
85% (Typ)
Ripple Noise
100 Mv PP
Mounting Type
Pcb
Operating Temp
-40 To +85 °C
Protections
ShortCircuit, Overload
Dimensions
52  25  12 Mm
Weight
25 G
Detailed product description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 4.17A 18V - 36V Input