TBU-DF085-300-WH
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TBU-DF085-300-WH
Manufacturer
BOURNS
Device Type
Dual Bi-Directional Tbu
Voltage Rating
850 V
Current Rating
300 Ma
Channels
2
Polarity
Bi-Directional
Response Time
Fast (Sub-s) Typical
Operating Temp
-40 To +85 °C
Mounting Type
Pcb Mount
Rohs Compliant
Yes
Package Type
Inline Housing
Protection Type
Overcurrent And Transient Blocking
Series
Tbu-Df085
Detailed product description
DUAL BI-DIR TBU 850V 300MA