TLV809EA26DCKR
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TLV809EA26DCKR
Manufacturer
TI
Device Type
Voltage Supervisor
Channels
1
Output Type
Push-Pull
Output Topology
Totem Pole
Threshold
2.6 V
Package
Sc-70-3
Mounting
Smd
Supply Current
Low a
Operating Temp
-40 To 125°C
Reset Output
Digital
Detailed product description
Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SC-70-3
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23