TLV840MADL13DBVR
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TLV840MADL13DBVR
Manufacturer
TI
Function
Voltage Supervisor
Channels
1
Reset Threshold
1.3 V
Supply Voltage
1.05.5 V
Package Type
Sot-23-5
Mounting
Surface Mount
Operating Temp
-40°C To 125°C
Rohs Compliant
Yes
Lead Free
Yes
Detailed product description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23