TPS3106K33DBVR
from 1
from 25
from 98
Specifications
Manufacturer's name
TPS3106K33DBVR
Manufacturer
TI
Function
Supervisor Ic
Device Type
Power-On Reset Monitor
Nominal Voltage
3.3 V
Reset Threshold
3.3 V
Monitoring
Supply Voltage
Reset Delay
Fixed
Reset Output
Active Low
Quiescent Current
Low
Mounting
Smd
Operating Temp
-40 To 85 °C
Package
Dbv
Rohs
Yes
Detailed product description
Supervisor Integrated Circuit; power on reset monitor (PoR)
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23