TPS3306-18DGK
from 1
from 20
from 78
Specifications
Manufacturer's name
TPS3306-18DGK
Manufacturer
TI
Function
Supervisor
Channels
2
Output Type
Open-Drain
Threshold Voltage
1.8V
Package
8-Vssop
Pin Count
8
Reset Polarity
Active-Low
Mounting
Smd
Supply Range
1.05.5V
Temp Range
-40125°C
Rohs
Yes
Detailed product description
Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-VSSOP
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23