TPS3306-18QDRQ1
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TPS3306-18QDRQ1
Manufacturer
TI
Function
Voltage Supervisor
Output Type
Open Drain
Package
8-Soic
Pins
8
Threshold
1.8 V
Reset Delay
Fixed
Supply Current
Low a
Mounting
Surface-Mount
Temperature
-40 To 125 °C
Output Polarity
Active Low
Detailed product description
Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel 8-SOIC
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23