TPS3805H33DCKR
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TPS3805H33DCKR
Manufacturer
TI
Type
Voltage Detector
Family
Tps3805
Channels
Dual
Threshold
3.3 V
Supply Range
1.25.5 V
Supply Current
<10 a
Reset Type
Active Low
Reset Delay
Fixed Timeout
Package
Sc-70-5
Mounting
Surface-Mount
Operating Temp
-40125 °C
Detailed product description
IC VOLT DETECTOR DUAL SC-70-5
Other products from the section
STM1811MWX7F
STM1811MWX7F
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23