TPS3828-33QDBVRQ1
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TPS3828-33QDBVRQ1
Manufacturer
TI
Type
Voltage Supervisor
Channels
1
Package
Sot-23-5
Reset Voltage
3.3 V
Reset Active
Active Low
Supply Voltage
1.05.5 V
Supply Current
Low a Range
Reset Delay
Fixed Delay
Mounting
Surface Mount
Temp Range
-40125 °C
Output Type
Push-Pull
Accuracy
±1%
Detailed product description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Manufacturer's name
IC RESET CIRCUIT 4.37V OD SOT-23