V24C12H50BL
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
V24C12H50BL
Manufacturer
VICOR
Input Voltage
24 V
Input Range
18-36 V
Output Voltage
12 V
Output Power
50 W
Max Current
4.2 A
Efficiency
~90%
Isolation Voltage
1500 V
Cooling Type
Convection
Protections
Ovp, Ocp, Scp
Operating Temp
-40 To +85 °C
Mounting Type
Din-Rail
Detailed product description
DC DC CONVERTER 12V 50W