SF-0603FP250-2
Назва у виробника
SF-0603FP250-2
Виробник
BOURNS
Current Rating
2.5 A
Voltage Rating
24 Vdc
Fuse Size
0603
Mounting
Board Mount
Fuse Type
Chip Fuse
Blow Characteristic
Fast-Acting
Poles
Single
Termination
Solderable
Rohs
Compliant
Operating Temp
-55°C To 125°C
Детальний опис товару
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 24VDC 0603
Інші товари з розділу
0215.315MXP
0215.315MXP
Назва у виробника
315mA 250V AC DC Fuse Cartridge, Ceramic Holder 5mm x 20mm
0686F6000-01
0686F6000-01
6 A 32 V AC 63 V DC Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)