JCK6024S12
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
JCK6024S12
Manufacturer
XP POWER
Model
Jck6024S12
Input Voltage
24V Dc
Output Voltage
12V Dc
Power Rating
60W
Output Current
5A
Protections
Ovp, Ocp, Scp
Mounting Type
Panel Mount
Cooling
Convection
Operating Temp
-2060°C
Efficiency
88%
Ripple Noise
<100Mv P-P
Connections
Screw Terminals
Detailed product description
DC DC CONVERTER 12V 60W