L78M12ACDT-TR
Accessibility
In stock
505 шт
Term
0 weeks
Total available
505 шт
Manufacturer's name
L78M12ACDT-TR
Manufacturer
STM
Type
Linear Regulator
Output Voltage
12 V
Output Current
500 Ma
Package Type
Dpak (To-252)
Mounting Type
Surface-Mount
Dropout Voltage
~2 V Typ
Input Voltage
Up To 35 V
Quiescent Current
5 Ma
Protection
Thermal And Short-Circuit
Operating Temp
-40 To +125 °C
Outputs
Single
Pin Count
3
Detailed product description
IC REG LINEAR 12V 500MA DPAK
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89