LD1117AS12TR
Accessibility
In stock
42 шт
Term
0 weeks
Total available
42 шт
Manufacturer's name
LD1117AS12TR
Manufacturer
ST
Output Voltage
1.2 V
Output Current
1 A
Regulator Type
Ldo
Package Type
Sot-223
Mounting
Smd
Dropout Voltage
~1.1 V
Operating Temp
-40 To 125 °C
Quiescent Current
5 Ma
Protections
Thermal, Short
Output Tolerance
±1%
Rohs Compliant
Yes
Detailed product description
IC REG LDO 1.2V 1A SOT223
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89