LD2985BM33R
Accessibility
In stock
216 шт
Term
0 weeks
Total available
216 шт
from 1
from 100
from 500
Specifications
Manufacturer's name
LD2985BM33R
Manufacturer
STM
Output Current
0.15 A
Regulator Type
Ldo
Pin Count
5
Package Type
Sot-23-5
Mounting Type
Surface Mount
Polarity
Positive
Rohs Compliant
Yes
Operating Temp
-40 To 125 °C
Output Voltage
3.3 V
Detailed product description
LDO Regulator Pos 3.3V 0.15A 5-Pin SOT-23 T/R
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89