LD39015M12R
Accessibility
In stock
20 шт
Term
0 weeks
Total available
20 шт
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
LD39015M12R
Manufacturer
STM
Output Voltage
1.2 V
Output Current
0.15 A
Regulator Type
Ldo
Package
Sot-23-5
Pins
5
Mounting
Smd
Adjustment
Fixed
Polarity
Positive
Temperature Range
-40°C To +85°C
Dropout Voltage
Low
Detailed product description
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT23-5
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89