LDL1117S33R
Accessibility
In stock
391 шт
Term
0 weeks
Total available
391 шт
Manufacturer's name
LDL1117S33R
Manufacturer
STMICRO
Output Voltage
3.3 V
Output Current
1.2 A
Package Type
Sot-223
Pin Count
4 (3+Tab)
Dropout Voltage
1.1 V @1A
Quiescent Current
5 Ma
Temperature Range
-40 To 125 °C
Mounting Type
Surface Mount
Polarity
Positive
Ripple Rejection
62 Db
Output Tolerance
±2%
Power Dissipation
Up To 1.5 W
Detailed product description
LDO Regulator Pos 3.3V 1.2A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89