LM1117IMP-3.3
Accessibility
In stock
128 шт
Term
0 weeks
Total available
128 шт
from 1
from 55
from 217
Specifications
Manufacturer's name
LM1117IMP-3.3
Manufacturer
TI
Ic Type
Voltage Regulator
Regulator Type
Ldo Fixed
Output Voltage
3.3V
Output Current
0.8A
Package
Sot-223
Mounting
Smd
Dropout Voltage
1.2V
Quiescent Current
5Ma
Operating Temp
-40 To 125°C
Protections
Thermal, Current Limit
Pin Count
3
Accuracy
±1%
Detailed product description
IC: voltage regulator; LDO,fixed; 3.3V; 0.8A; SOT223; SMD
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89