LP3875ES-3.3
Accessibility
In stock
1 шт
Term
0 weeks
Total available
1 шт
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
LP3875ES-3.3
Manufacturer
TI
Output Voltage
3.3 V
Output Current
1.5 A
Package Type
To-263 (5+Tab)
Pin Count
6
Dropout Voltage
Low (<0.5 V)
Quiescent Current
Low a
Protection Type
Current Limit, Thermal
Mounting Style
Surface Mount
Ripple Rejection
High (Psrr)
Operating Temp
-40 To 125 °C
Detailed product description
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 6-Pin(5+Tab) TO-263
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89