MIC5504-3.3YM5-TR
Accessibility
In stock
1 шт
Term
0 weeks
Total available
1 шт
from 1
from 404
from 1613
Specifications
Manufacturer's name
MIC5504-3.3YM5-TR
Manufacturer
ATMEL
Output Voltage
3.3 V
Output Current
300 Ma
Package
Sot-23-5
Regulator Type
Linear Ldo
Mounting
Smd
Enable Pin
Yes
Protection
Current Limit, Thermal
Output Stability
Requires Output Capacitor
Quiescent Current
Low
Rohs Compliant
Yes
Detailed product description
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89