NCP133AMX120TCG
Accessibility
In stock
37 шт
Term
0 weeks
Total available
37 шт
Manufacturer's name
NCP133AMX120TCG
Manufacturer
ONSEMI
Output Voltage
1.2 V
Output Current
0.5 A
Device Type
Ldo Regulator
Pin Count
6
Package Type
Xdfn (Ep)
Mounting
Surface Mount
Polarity
Positive
Output Type
Fixed
Thermal Pad
Exposed Pad
Applications
Power Management
Detailed product description
LDO Regulator Pos 1.2V 0.5A 6-Pin XDFN EP T/R
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89