R-78CK3.3-0.5
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
R-78CK3.3-0.5
Manufacturer
RECOM
Output Voltage
3.3 V
Input Voltage
5-40 V
Output Current
500 Ma
Output Power
1.65 W
Efficiency
95% Typical
Topology
Buck (Non-Isolated)
Operating Temp
-40 To +85 °C
Mounting
Pcb Mount
Isolation
Non-Isolated
Protections
Short-Circuit, Overload
Regulation
Fixed
Outputs
Single
Detailed product description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 500mA 5V - 40V Input