RSD-100B-12
from 1
from 3
Specifications
Manufacturer's name
RSD-100B-12
Manufacturer
MEANWELL
Type
DC/DC Converter
Model
Rsd-100B-12
Power
100.8 W
Vin
16.8-31.2 V
Vout
12 V DC
Output Current
8.4 A
Efficiency
>90% (Typ.)
Protections
SC, Overload, OVP
Insulation
Galvanic
Cooling
Passive
Detailed product description
Перетворювач: DC/DC; 100,8Вт; Uвх: 16,8...31,2В; Uвих: 12ВDC