RSD-60G-12
from 1
from 2
from 5
Specifications
Manufacturer's name
RSD-60G-12
Manufacturer
MEANWELL
Input Voltage
9-36 V
Output Voltage
12 V
Output Current
5 A
Power Rating
60 W
Isolation Voltage
4 Kv
Efficiency
>88%
Ripple Noise
<50 Mvpp
Operating Temperature
-40 To +85 °C
Cooling Type
Convection
Dimensions
725420 Mm
Weight
120 G
Protections
Short-Circuit, Overvoltage
Detailed product description
Изолированный DC/DC-преобразователь, 60 Вт, 12 В, 5 А, 4 кВ