S24SP12005PDFA
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
S24SP12005PDFA
Manufacturer
Delta Electronics
Input Voltage
24 V
Input Range
18-36 V
Output Voltage
+12 V
Output Power
60 W
Output Current
5 A
Efficiency
90%
Isolation Voltage
1500 Vdc
Ripple Noise
120 Mvpp
Regulation
±1%
Operating Temp
-40 To +85 °C
Mounting
Pcb Mount
Protections
Ocp, Ovp, Scp, Otp
Detailed product description
Isolated DC/DC Converters DC/DC Converter, +12Vout, 60W