S24SP12005PDFH
Manufacturer's name
S24SP12005PDFH
Manufacturer
DELTA ELECTRONICS
Input Voltage
936 V Dc
Output Voltage
12 V Dc
Output Current
5 A
Output Power
60 W
Isolation
Isolated (Yes)
Efficiency
90% Typical
Operating Temp
-40+85 °C
Mount Type
Pcb Mount
Regulation Type
Fixed 12 V
Outputs Count
1
Input Type
Dc
Protection
Short-Circuit, Overcurrent
Detailed product description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 5A 9V - 36V Input