TC1015-2.8VCT713
Accessibility
In stock
650 шт
Term
0 weeks
Total available
650 шт
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TC1015-2.8VCT713
Manufacturer
MICROCHIP
Output Voltage
2.8 V
Output Current
100 Ma
Regulator Type
Linear
Package
Sot-23-5
Mounting
Surface Mount
Pin Count
5
Output Type
Fixed
Polarity
Positive
Series
Tc1015
Typical Use
Voltage Regulation
Compliance
Rohs
Detailed product description
IC REG LINEAR 2.8V 100MA SOT23-5
Other products from the section
78L12ACU
78L12ACU
Manufacturer's name
L78L12ACUTR
IC 12V POSITIVE REGULATOR SOT89