TEN60-4815WIN
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
TEN60-4815WIN
Manufacturer
TRACO
Input Voltage
24 V
Output Voltage
15 V
Output Power
60 W
Output Type
Isolated Dc
Efficiency
Up To 90%
Isolation Voltage
1500 Vdc
Switching Freq
200 Khz
Regulation
±1% (Load)
Ripple Noise
100 Mvp-P
Operating Temp
-40 To +85 °C
Dimensions
76 X 50 X 22 Mm
Certifications
Ce, Rohs
Detailed product description
DC DC CONVERTER 24V 60W