AM1S-1205SZ
from 1
from 19
from 73
Specifications
Manufacturer's name
AM1S-1205SZ
Manufacturer
AIMTEC
Input Voltage
12 Vdc (918 V Range)
Output Voltage
5 Vdc
Output Current
200 Ma
Power Rating
1 W
Isolation Voltage
1000 Vdc
Efficiency
~70 %
Regulation
±5 %
Ripple Noise
50 Mvp-P
Switching Freq
100 Khz (Typ)
Operating Temp
-40+85 °C