CCG30-24-12S
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
CCG30-24-12S
Manufacturer
TDK
Isolation Voltage
1500 Vdc
Regulation Accuracy
±1%
Protections
Ovp, Ocp, Scp
Mounting Type
Pcb Mount
Cooling Method
Convection
Input Voltage
24 V (Nominal)
Output Voltage
12 V
Output Power
30 W
Output Current
2.5 A
Efficiency
Up To 90%
Ripple Noise
<50 Mv P-P
Operating Temp
-40 To +85 °C
Detailed product description
DC DC CONVERTER 12V 30W