HRL3024S600P
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
HRL3024S600P
Manufacturer
XP POWER
Protection
Short-Circuit, Overload
Type
Dc-Dc Converter
Input Voltage
24 Vdc
Output Power
30 W
Isolation Voltage
600 Vdc
Mounting Type
Pcb
Operating Temp
-40 To 85 °C
Output Type
Isolated Single
Efficiency
85%
Switching Freq
Khz Range
Detailed product description
DC DC CONVERTER 600V 30W