R-78B6.5-1.0
from 1
from 5
from 20
Specifications
Manufacturer's name
R-78B6.5-1.0
Manufacturer
RECOM
Output Voltage
6.5 V
Output Current
1 A
Output Power
6.5 W
Isolation
Non-Isolated
Converter Type
Dc/dc
Regulation Type
Switching
Efficiency
High
Mounting
Pcb Mount
Input Range
Wide Input
Ripple
Low Ripple
Operating Temp
Industrial Range
Protection
Overload Protection
Detailed product description
Неизолированный DC/DC-преобразователь, 6.5 Вт, 6.5 В, 1 А