R-78K3.3-0.5
from 1
from 20
from 78
Specifications
Manufacturer's name
R-78K3.3-0.5
Manufacturer
RECOM
Output Voltage
3.3V
Output Current
500Ma
Input Range
4.5-36V
Type
Pol Module
Topology
Non-Isolated
Outputs
1
Regulation
Fixed 3.3V
Efficiency
Up To 95%
Operating Temp
-40°C To +85°C
Mounting
Pcb Mount
Protections
Overload
Dimensions
Compact
Detailed product description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 500mA 4.5V - 36V Input