REC20K-4812SZ
Manufacturer
RECOM
Input Voltage
1875 Vdc
Output Voltage
12 Vdc
Output Current
1.667 A
Output Power
20 W
Isolation Voltage
2 Kv
Conversion Ratio
4:1
Dimensions
1" X 1" (25.4 X 25.4 Mm)
Operating Temp
-40 To +85 °C
Mounting
Pcb Module
Output Type
Single Output
Protections
Short-Circuit, Overload
Ripple Noise
Low
Detailed product description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 1.667A 18V - 75V Input
Other products from the section
20-48-12S-2kV-1"x1"(4:1)
20-48-12S-2kV-1"x1"(4:1)
Manufacturer's name
REC20K-4812SZ