RBBA3000-50
Accessibility
In stock
8 шт
Term
0 weeks
Total available
8 шт
from 1
from 10
from 100
Specifications
Manufacturer's name
RBBA3000-50
Manufacturer
RECOM
Output Voltage
0-60 V
Output Current
50 A
Input Voltage
9-60 V
Isolation
Non-Isolated
Output Power
3000 W
Efficiency
Up To 95%
Topology
Synchronous Buck
Outputs
Single
Mounting
Board-Mount
Temp Range
-40-85 °C
Protection
Ocp, Ovp, Otp
Ripple Noise
<200 Mvpp
Detailed product description
Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0 ~ 60V 50A 9V - 60V Input
Other products from the section
K7805-500R3
K7805-500R3
Manufacturer's name
DC-DC модульный преобразователь
Available
3917 шт
Term
0 weeks
Price per 1+ inc. VAT
2-12-15D-1.0kV-SIP8-R(2:1)
2-12-15D-1.0kV-SIP8-R(2:1)
RS-1215D
Изолированный DC/DC-преобразователь, 2 Вт, ±15 В, ±67 мА, 1 кВ